Malý aristokrat dobyl post nejvyšší

BIS Dasty z Ostrožských jezer

     4.5.ráno - klasicky nestíháme,  ještě, že je Mladá Boleslav kousek. Na výstavu dorážíme včas, ale je tu problém - všichni naši jezevčíci jdou na předvedení ve stejnou dobu. Vedení výstavního kruhu nám vyšlo vstříc, a tak jsme stihly předvést všechny psíky. Nejúspěšnější byl Dasty z Ostrožských jezer, který získal titul BOB. Byly jsme upečené, unavené a zničené, ale nesmírně spokojené,  že jsme vše zvládly.  Do závěrečných prohlídek jsme si trochu odpočinuly,  provětraly jsme psíky a s napětím jsme očekávaly, kdy to vypukne. A pak první překvapení - nejmenší z představitelů svého rodu - králičí dlouhán zvítězil ve skupině IV. Je pravda, že to nebylo jeho první vítězství, ale pan rozhodčí nás svým výběrem mile překvapil. Pekly jsme se na sluníčku a pečlivě sledovaly výběr dalších skupin. Nejvíce nás asi zaujal vítěz skupiny VII. překrásný anglický setr Bengál Shahrastani. A pak to nastalo.  sedm nejkrásnějších představitelů rodu canis se utkalo o vítěze dne.
Rozhodně bylo, na co koukat. Maďarský rozhodčí Nagy István, k překvapení nás všech, vybral zrovna jezevčíka.

Měly jsme samozřejmě velkou radost. I Dastík se radoval, jako by věděl, že vyhrál a rod jezevčíků reprezentoval skutečně důstojně. Druhý den ráno jsme opět cestovaly. Mladá Boleslav sice původně

v plánu nebyla,  ale kdo by rád nezměnil svůj program při takové příležitosti. Ráno jsme si ještě odskočily do Hrusic, kde jsme úspěšně se dvěma psíky absolvovaly zkoušky z norování a hurá do Mladé Boleslavi.  Opět jsme se pekly, ale bylo to příjemné.  První nedělní úspěch zaznamenala vnučka Maruška svým vítězstvím v soutěži Junior handling. No a pak přišla ta bomba. Celkový vítěz druhého dne byl sibiřský huski, říkaly jsme si, jezevčík nemá šanci, ve vysoké trávě ho chudáka nebylo skoro ani vidět. Ale překvapil nás nejenom malý sebevědomý a jistý Dasty svou úžasnou prezentací, ale i paní Ubrová, která zvolila za vítěze celé výstavy nejdelšího z představitelů malých plemen. Dasty, potomek slavného ICH Winnifreda Trias a Perameles z Debry důstojně reprezentoval rod jezevčíků a děkujeme všem, kteří drželi palce, zvláště pak jeho chovateli.

BIS Dasty z Ostrožských jezer

 
Zpět na úvodní stránku / Back home
Domovské stránky: zDebry.wz.cz